احیای رنگ خودرو در اصفهان

احیای رنگ خودرو در اصفهان

احیای رنگ بدنه خودرو چیست؟

احیای رنگ بدنه خودرو از زمان ظهور صنعت عظیم خودرو سازی و آسیب هایی که به سهوا و یا توسط عوامل طبیعی بر روی رنگ خودرو پدید می آمد شکل گرفت به سرعت در سراسر دنیا پراکنده شد. رنگ خودرو لایه ای آسیب پذیر است که توسط خیلی از عوامل تحت تاثیر قرار میگیرد. نور خورشید میتواند باعث آفتاب سوختگی خودرو شود و از طرفی برخی حوادث ممکن است خراش هایی سطحی و یا عمیق را بر روی بدنه خودرو به جای بگذارند که باعث کاهش زیبایی و جلوه اولیه خودرو میشود.

حفاظت و احیای رنگ بدنه خودرو صنعتیست که از ابتدا مورد توجه علاقه مندان خودرو بوده و به هیچ عنوان اقدامی بیهوده به حساب نمی آید چرا که خودرو کالایی گرانقیمت و با ارزش است که سهل انگاری در مورد آن موجب پدید آمدن خسارت هایی بزرگ میشود و هم از جلوه و هم از ارزش خودرو میکاهد.

احیای رنگ خودرو چیست؟

وقتی شما یک ماشین می خرید، می بینید که رنگ آن براق و زیبا است، اما بعد از سالها رنگ خودرو بر اثر عوامل زیادی از بین می رود و خراب می شود. یکی از اصلی ترین بلاها برای رنگ خودرو، نور خورشید است. نور خورشید حاوی اشعه فرابنفش است که قدرت زیادی دارد و به رنگ بدنه خودرو آسیب می زند. عوامل دیگری مانند بارانهای اسیدی، فضولات پرندگان، شیره درختان، گرد و غبار و… از جمله دیگر تخریب کننده های رنگ خودروی شما هستند.

به دلیل وجود این عوامل است که چند سال بعد از خرید یک خودرو، رنگ آن خراب می شود و زیبایی و جذابیت اولیه را ندارد. با انجام یک سری کارها می توانید طول عمر مفید رنگ خودرو را بیشتر کنید؛ مثلا ماشین خود را در سایه پارک کنید، آن را زیر درخت پارک نکنید، از چادرهای ماشین باکیفیت استفاده کنید و ماشین خود را با مواد شوینده قوی نشویید. این کارها باعث می شود که رنگ خودروی شما برای مدت طولانی تری سالم بماند.

علت خراب شدن رنگ خودرو چیست ؟

عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند بر وضعیت رنگ خودرو تاثیر منفی بگذارد و نیاز به سرویس احیای رنگ خودرو را فراهم می کند. این شامل :

نور خورشید : علت شماره یک رنگ پریده ماشین ، نور خورشید است. اشعه ماوراء بنفش شدید خورشید بر رنگدانه رنگ خودرو تاثیر می گذارد و می تواند به آرامی آن را تجزیه کرده و باعث اکسید شدن آن شود. با گذشت زمان ، رنگ به طور قابل ملاحظه ای کدر ، خشن می شود و حتی ممکن است در موارد شدیدتر در تکه هایی از بین برود.
نمک جاده : نمک اغلب در جاده ها برای ذوب یخ و برف استفاده می شود. با این حال ، هنگامی که نمک جاده روی خودرو جمع می شود ، می تواند رنگ خودرو را محو کرده و باعث زنگ زدگی آن شود. اگر در آب و هوای سردتر زندگی می کنید ، شستن منظم ماشین در ماه های زمستان ضروری است تا از این امر جلوگیری کنید.
فضله پرندگان : باور کنید یا نه ، فضله پرندگان بسیار اسیدی است و می تواند رنگ ماشین شما را زمانی که روی سطح زیاد بماند ، از بین ببرد. اگر متوجه فضولات پرنده در وسیله نقلیه خود شدید ، بهتر است فورا اقدام کنید. از یک حوله مرطوب و مواد شوینده برای تمیز کردن آرام منطقه استفاده کنید. از ساییدم اجتناب کنید ، زیرا این می تواند رنگ شما را خراش دهد.
نوع رنگ : نوع رنگ اعمال شده بر روی وسیله نقلیه می تواند آن را مستعد محو شدن بیشتر کند. یک رنگ تک مرحله ای که رنگ و کت شفاف را با هم مخلوط می کند ، در مقایسه با وسیله نقاشی رنگ آمیزی شده با روکش پایه و کت شفاف به طور جداگانه ، احتمال محو شدن بیشتری دارد. هنگامی که لایه شفاف روی سطح پایه اعمال می شود ، می تواند از UV محافظت کرده و از محو شدن رنگ جلوگیری کند.
عدم مراقبت مناسب : نحوه مراقبت از وسیله نقلیه شما نیز به درخشندگی یا محو شدن رنگ خودروی شما کمک می کند. افرادی که به طور منظم وسایل نقلیه خود را می شویند و واکس می زنند ، شانس بیشتری دارند که خودروی خود را در وضعیت مناسبی نگه دارند.

ریکاوری رنگ خودرو

برای ریکاوری رنگ خودرو از واکس و پولیش خودرو استفاده می شود. پولیش خودرو، مایعی است که روی سطوح رنگ شده خودرو استفاده می شود. با استفاده از پولیش خودرو، رنگ قدیمی خودرو ساییده می شود و آلودگی ها و خش های روی بدنه خودرو ترمیم خواهد شد. واکس خودرو، یک لایه درخشان و براق روی خودرو ایجاد کرده و به مدت چندین ماه از رنگ خودروی شما محافظت می کند. این دو محصول یعنی واکس و پولیش خودرو در ترمیم رنگ خودرو نقش مهمی دارند.

یکی از موارد مهم در پولیش کاری و احیای رنگ خودرو، انتخاب پولیش مناسب برای ریکاوری رنگ خودرو است. اگر پولیش خوبی را برای ترمیم رنگ خودروی خود انتخاب نکنید، در انتها از نتیجه کار راضی نخواهید بود. باید بدانید که پولیش ها انواع مختلفی دارند و کاربردهای آنها با هم فرق دارد.

پولیش ها به دو صورت نرم و زبر هستند. پولیش زبر، قدرت سایندگی فوق العاده بالایی دارد. با استفاده از اين پوليش، خراش های عميق به راحتی از بين می روند و رنگ خودرو مات می شود. بعد از استفاده از پولیش زبر، باید از پولیش نرم استفاده کنید. یادتان باشد که نباید از پولیش زبر مکررا استفاده کنید؛ زیرا در این صورت رنگ اتومبیل شما آسیب می بیند و از بین می رود.

لیسه کشی و شفاف سازی چراغ خودور

Loader